Szolgáltatás

ÉTKEZTETÉS

Életünk során adódhatnak olyan helyzetek – előrehaladott életkor, betegség, szűkös anyagi helyzet – amikor nehézséget jelent a főzés, az ebéd elkészítése. Egyéb főzőhelyek gondoskodnak arról, hogy ellátottaink éljenek a szociális étkeztetéslehetőségével az ellátási területeinken. A szolgáltatást igénybevevők így naponta frissen főzött ételhez juthatnak.

Az étkeztetés keretében a hét minden napján azoknak a szociálisan rászorultaknak a legalább napi egyszeri meleg étkezésről gondoskodunk, akik azt önmaguk, illetve az eltartottjaik részére koruk, egészségi állapotuk, vagy szociális helyzetük miatt tartósan vagy átmeneti jelleggel nem képesek biztosítani. A fogyatékkal élő személyek, pszichiátriai betegek, hajléktalan személyek, vagy szenvedélybetegek részére is lehetőséget biztosítunk az étkeztetés igénybevételére. A szolgáltatás térítési díjköteles, melyről bővebben munkatársainktól érdeklődhetnek.

Szociális étkeztetést biztosítunk az alábbi kistérségekben és járásokban:

Békés megye: Szeghalmi kistérség

Hajdú-Bihar vármegye: Hajdúböszörményi, Hajdúhadházi, Debreceni, Derecske- Létavértesi, Hajdúszoboszlói, Balmazújvárosi, Püspökladányi, Berettyóújfalui kistérségek

Heves vármegye: Egri, Gyöngyösi, Füzesabonyi, Hatvani, Hevesi, Pétervásárai és Bélapátfalvai kistérségek

Jász-Nagykun-Szolnok vármegye: Karcagi, Mezőtúri kistérségek

Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye: Vásárosnaményi, Kisvárdai, Baktalórántházai, Ibrány- Nagyhalászi, Nyíregyházai, Nagykállói kistérségek, valamint a Mátészalkai, Fehérgyarmati, Csengeri, Nyírbátori járások.

A szociális rászorultság megállapítása:

Életkora alapján az a személy, aki nyugdíjszerű ellátásban részesül, és ezt határozattal, illetve jövedelemigazolás bemutatásával igazolja,

Egészségi állapota miatt rászorulónak kell tekinteni azt a személyt, aki krónikus vagy akut megbetegedése, fogyatékossága miatt, illetve a háziorvos, kezelőorvos igazolása alapján mozgásában olyan mértékben korlátozott, hogy önmaga ellátásáról nem tud gondoskodni.

Fogyatékossága miatt rászorulónak kell tekinteni azt a személyt, aki önmaga ellátásáról nem tud gondoskodni és fogyatékosságát az ellátás megállapítását, illetve folyósítását igazoló határozattal, vagy más okirattal, az ellátás megállapításának alapjául szolgáló, a fogyatékosság fennállását igazoló szakvéleménnyel igazolja.

Pszichiátriai betegsége, illetve szenvedélybetegsége miatt rászorulónak kell tekinteni azt a személyt, aki fekvőbeteg-gyógyintézeti kezelést nem igényel, önmaga ellátásáról nem tud gondoskodni. A pszichiátriai, illetve a szenvedélybetegséget szakvéleménnyel kell igazolni.

Hajléktalansága miatt rászorulónak kell tekinteni azt a személyt, aki – nyilatkozata szerint – bejelentett lakhellyel nem rendelkezik, kivéve azt, akinek lakcíme a hajléktalan szállás.

Az ellátás biztosításának módja:

 Az étel kiszállításának időpontja hétfőtől – péntekig 8 és 14 óra között történik.

Hétvégi- és ünnepnapokon előzetes egyeztetést követően tudjuk biztosítani a szolgáltatást.
Az étel kiszállítása egyszer használatos műanyag dobozban/cserés ételhordóban történik.
A főzőkonyha változtatás jogát fenntartjuk.

Kiszállítással történő étkeztetés esetén az étel egyszer használatos eldobható műanyag dobozban, illetve cserélhető ételhordóban kerül kiszállításra. Ételhordó esetén az ellátott köteles gondoskodni annak beszerzéséről és tisztán tartásáról.

Az ételek meghatározott élelmezési nyersanyag norma figyelembevételével készülnek a közétkeztetésre vonatkozó táplálkozás-egészségügyi előírásokról szóló 37/2014. (IV.30) EMMI rendelet alapján.

Az étkeztetést fizetendő térítési díj megállapításának módja:

Személyi térítési díj alapját az ellátást igénylő havi jövedelme képezi. Amennyiben az ellátást kérő jövedelemmel rendelkezik, úgy térítési díjat kell fizetnie. Az étkezésért a személyi térítési díj nem lehet magasabb az ellátást igénybevevő havi jövedelmének 30%-ánál. Ingyenes ellátásban részesítjük azt az ellátottat, aki jövedelemmel nem rendelkezik, és ezt hatóság által igazolja.
A személyi térítési díj fizetésére az ellátottak az igénybevétel napjától havonként a tárgyhónapot követő hónap 10. napjáig kötelesek, melyről a szociális segítő számlát állít ki.

Az igénylés szüneteltetése, az ellátás megszűnése, a megszüntetés módjai:

Amennyiben az ellátást az igénylő a megállapodásban megfogalmazott rendszerességhez képest kevesebbszer szeretné igénybe venni, illetve bármilyen oknál fogva ideiglenesen szeretné lemondani, szüneteltetni, módja van erre a megadott telefonszámon a lemondás tényét, idejét jelezni. A jelzést legkésőbb a lemondással érintett napot megelőző 2 munkanappal kell megtenni a szociális segítőnél. Az étkeztetést átmenetileg szüneteltetni kórházi tartózkodás, valamint az ellátott otthonától való tartós távolléte okán lehetséges.

Az étkeztetés megszűnik:

az ellátott kérésére (például: ha más ellátási formába kerül véglegesen, mely ellátással egyidejűleg az étkeztetés nem vehető igénybe; ha elköltözik)

az ellátott elhalálozik

fenntartói döntés alapján (például: ha az ellátás igénybevételének indokoltsága megszűnik, az ellátott nem együttműködő)